Wiedza prawnicza jest szalenie skomplikowana i wymaga studiów, jak również przyswajania wiedzy na bieżąco, aby mieć świadomość wszystkich zmian prawnych, które zachodzą. Nie każdy to robi, ale prawnicy są poniekąd do tego zmuszeni, aby móc w ten sposób zaoferować swoim klientom jak najwyższą jakość obsługi. Adwokaci są w stanie pomóc w zakresie wielu zagadnień. Oto kilka wskazówek dla tych osób, które nie mają świadomości na temat tego, jak w prawidłowy sposób wybrać prawnika.
Specjalizacja prawnicza
Wśród najważniejszych kryteriów, jest specjalizacja prawnicza. Trzeba się dowiedzieć, czy wybrana kancelaria jest w stanie zająć się daną sprawą. Z reguły bywa tak, że mniejsze kancelarie specjalizują się np. w prawie rodzinnym, prawie nieruchomości i/lub w prawie spadkowym. Może się jednak okazać, że adwokat nie ma odpowiedniej wiedzy, aby zająć się prawną obsługą przedsiębiorstw. Tak więc zakres świadczonych usług jest jedną z najważniejszych kwestii. Kancelaria Adwokacka Adwokat Wilczyński i Partnerzy w Katowicach pomaga w zakresie prawa karnego, karno-skarbowego, spadkowego, rodzinnego, nieruchomości, prawem handlowym i obsługą prawną przedsiębiorców.
Na co trzeba dokładnie zwrócić uwagę?
Jest jeszcze kilka innych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że ma się możliwość podjęcia współpracy z najlepszym adwokatem w Katowicach. Zawsze trzeba zwrócić uwagę na następujące kwestie:
-
doświadczenie – im starszy prawnik, tym większa pewność, że miał już do czynienia z różnymi sprawami, co też sprawia, że będzie wiedział, jak ma poradzić sobie z kolejnym przypadkiem. Takie osoby, mając za sobą wiele lat pracy w zawodzie, będą również wiedzieć, jak mają bronić swoich racji w sądzie. Oni to również po wstępnym przeanalizowaniu dokumentów, sprawy, będą w stanie orzec, czy klient ma szansę na wygraną;
-
opinie klientów – to chyba jeden z najważniejszych czynników, który ma wpływ na to, kogo wybrać. Zawsze trzeba sprawdzić opinię innych osób na temat danej kancelarii. Można porozmawiać z osobami znajomymi na temat tego, czy są w stanie kogoś polecić. Opinii można również poszukać online, ponieważ tam społeczeństwo chętnie dzieli się z sobą doświadczeniami na temat usług, które wykorzystują;
-
empatia – z prawnikiem nie trzeba się zaprzyjaźniać, ale powinna to być osoba, która zawsze wykazuje się odpowiednim poziomem empatii. Ważne jest również to, aby żadna osoba nie odczuwała problemu z nawiązaniem kontaktu z taką osobą. Bywa bowiem tak, że często z takimi osobami trzeba podzielić się głęboko skrywanymi tajemnicami.
Pierwsze spotkanie z prawnikiem
Udając się na spotkanie z prawnikiem, trzeba wiedzieć, o co należy pytać i czego można się spodziewać.
Za pierwszą konsultację trzeba zapłacić. Ile? Wszystko uzależnione jest od kancelarii, ale umawiając się na spotkanie telefonicznie, można już o to zapytać. Przy czym pierwsze spotkanie nie zobowiązuje nikogo do podjęcia współpracy. Tym bardziej, jeżeli klient poczuje, że nie może nawiązać nici porozumienia z adwokatem. Takie spotkanie trwać może godzinę. Jest to ważne, ponieważ adwokat będzie w stanie poświęcić odpowiednią ilość czasu na to, aby zapoznać się ze sprawą. Aby było to możliwe, niezbędne będzie przyniesienie wszystkich dokumentów, które takiej sprawy będą dotyczyć. Taka wstępna analiza będzie bardzo pomocna, ponieważ już na pierwszym spotkaniu prawnik może zaoferować pewne rozwiązania, które pomogą w jej rozwiązaniu. Adwokaci są w stanie pomóc w wielu, nawet bardzo skomplikowanych sytuacjach.
Artykuł sponsorowany