Już wkrótce...

PRELEGENCI

Damian Klimas
Szostek_Bar i Partnerzy Kancelaria Prawna

Prawnik, doktorant w Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W ramach dotychczasowej pracy zawodowej zajmował się w szczególności świadczeniem bieżącej pomocy prawnej w dziale compliance międzynarodowej grupy kapitałowej z zakresu prawa handlowego, prawa papierów wartościowych, prawa ochrony danych osobowych oraz prawa autorskiego. Był również członkiem zespołu prawnego przygotowującego emisję obligacji korporacyjnych. Posiada znaczące doświadczenie w kompleksowej obsłudze spółek, sporządzaniu umów, a także opinii prawnych. Uczestnik krajowych oraz międzynarodowych konferencji naukowych, autor publikacji z zakresu prawa cywilnego, autorskiego, ochrony danych osobowych ze szczególnym uwzględnieniem prawa nowych technologii. W przeszłości wiceprezes Uniwersyteckiej Poradni Prawnej oraz członek Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jacek Bajorek
Instytut Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

Doświadczony Administrator Bezpieczeństwem Informacji oraz Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z ISO/IEC 27001. Aktualnie pełni funkcję Dyrektora Generalnego w Instytucie Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Doradza w zakresie Bezpieczeństwa Informacji w instytucjach samorządowych i prowadzi wykłady w zakresie bezpieczeństwa informacji i technologii informacyjnej w Wyższej Uczelni. Posiada Certified Internal Controls Auditor (CICA) – Certyfikowany Audytor ds. Kontroli Wewnętrznej, Certyfikat Audytora Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodne z ISO/IEC 27001, Certyfikat PRINCE2 Foundation, Certyfikat Administratora Bezpieczeństwa Informacji TUV Hessen oraz dyplom Trenera Certyfikowanego umiejętności miękkich.

Wojciech Kubiak
PwC

Jest menadżerem w zespole Cybersecurity PwC Polska. Ma ponad 20 lat doświadczenia w obszarach: audytu IT, zarządzania zgodnością oraz bezpieczeństwem IT, dochodzeń informatycznych, zapewnienia jakości oprogramowania, bezpieczeństwa fizycznego i środowiskowego, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, rozwoju i zarządzania bezpieczeństwem architektury korporacyjnej, włącznie z budowaniem i zarządzaniem Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI). Jest autorem publikacji w miesięczniku “Express Przemysłowy” dotyczących bezpieczeństwa systemów automatyki przemysłowej oraz członkiem grupy roboczej przy Rządowym Centrum Bezpieczeństwa pracującej nad standardami dla Ochrony Infrastruktury Krytycznej dla automatyki przemysłowej w branży elektroenergetycznej. Wojciech Kubiak ukończył Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa systemów ICT na WWSI. Prowadzi szkolenia podnoszące świadomość bezpieczeństwa oraz warsztaty przygotowujące do uzyskania certyfikatów branżowych w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego.

Anna Kobylańska
PwC

Adwokat, counsel, kieruje praktyką prawa własności intelektualnej, nowych technologii i ochrony danych osobowych w kancelarii prawnej PwC Legal. Specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej i ochrony baz danych. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie ochrony danych osobowych oraz prawa konsumenckiego. Prowadzi sprawy obejmujące nowe technologie, spory o domeny internetowe i korzystanie z danych w Internecie. Anna Kobylańska jest autorem książki pt. „Ochrona znaków towarowych w Internecie”. Jest także współautorem książek „Ochrona danych osobowych w praktyce przedsiębiorców” oraz „Protection of Trade Marks: Online Use and Anticybersquatting. A European Perspective”. Anna Kobylańska ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe w zakresie prawa autorskiego, prasowego i wydawniczego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest wykładowcą w Centrum Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza, a także członkiem Komitetu ds. Ochrony Danych Osobowych INTA (międzynarodowego stowarzyszenia skupiającego specjalistów z zakresu prawa znaków towarowych).

Robert Sekuła
Category Manager – Laser printers & scanners HP Polska

Pierwsza praca w latach 1994-1995 – w biurze maklerskim. W branży IT od lutego 1995 roku – na początku Computer 2000 ( obecnie Techdata). Od grudnia 1997 roku w HP na rożnych stanowiskach. Na stanowisku Category Managera od marca 2005. Ukończone studia na SGH – teorii ekonomii.

Jarosław Świechowicz
Greeneris

Związany z branżą informatyczną od ponad 15 lat specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących zarządzania i bezpieczeństwa środowisk teleinformatycznych.
Swoje doświadczenia zdobywał pracując w firmie Cisco – światowego lidera rozwiązań teleinformatycznych. Jako architekt rozwiązań biznesowych prowadził i koordynował projekty teleinformatyczne w instytucjach centralnej administracji publicznej, służbie zdrowia, przemyśle oraz w szeregu czołowych przedsiębiorstwach w Polsce.
Obecnie w firmie Greeneris odpowiedzialny za realizację projektów związanych z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych, zabezpieczeniem i bakupem danych na urządzeniach końcowych oraz serwerach.

Jarosław Szumer
Agencja Rynku Rolnego

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoły Głównej Handlowej (studia podyplomowe zarządzania i bankowości). 30 lat doświadczenia w IT, w tym większość na stanowiskach menadżerskich. Ponad 15 lat pracy w zagranicznych bankach komercyjnych i innych instytucjach sektora finansowego w Polsce. Wieloletni programista, projektant i kierownik projektów IT, także w środowiskach multi-kulturowych. Posiadacz certyfikatów ITIL, PRINCE2. Fan metody SixSigma. Audytor wewnętrzny SZJ, SZBI i SZBiHP. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa informacji postrzeganej w kontekście rodziny norm ISO serii 27000.

Wojciech Kilian
9LivesData

Wojciech Kilian – Absolwent informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Pracownik NEC Research Labs w Princeton (USA) w latach 2003-2008, współtwórca systemu NEC HYDRAstor – skalowalnego i wysokowydajnego rozwiązania klasy entrprise do przechowywania danych backupowych i archiwalnych, sprzedawanego z sukcesem na rynkach japońskim i amerykańskim. Współautor artykułów naukowych z dziedziny deduplikacji, publikowanych na uznanych konferencjach branżowych na świecie (HPDC, FAST, SYSTOR). Pracując w 9LivesData, projektuje i koordynuje prace nad kluczowymi elementami systemu NEC HYDRAstor.

Marcin Kaczor
Seagate

W branży IT od 10 lat, poprzednio współpracując z ABC Data, następnie z Tech Data, obecnie pełni obowiązki przedstawiciela firmy Seagate na Polskę, Czechy i Słowację.

Kornel Kundzicz
Infonet Projekt SA

Specjalista w zakresie projektowania rozwiązań opartych o systemy storage, w szczególności Hitachi Data Systems. Od wielu lat doradza polskim i zagranicznym przedsiębiorcom oraz organizacjom sektora publicznego, jak budować efektywne i zoptymalizowane środowiska oraz mądrze inwestować w rozwój infrastruktury IT. Certyfikowany praktyk z dużym doświadczeniem wdrożeniowym, aktywnie uczestniczy w procesach sprzedaży oraz późniejszym wsparciu powdrożeniowym. Trener i wykładowca na licznych warsztatach i szkoleniach kompetencyjnych.

Michał Janik
Infonet Projekt SA

Specjalista w zakresie projektowania, optymalizacji i wirtualizacji środowisk informatycznych. Od wielu lat rozwija swoje umiejętności w obszarze bezpieczeństwa, archiwizacji i odtwarzania danych, aktywnie uczestniczy w projektowaniu systemów kopii zapasowych. Pracował nad rozwojem jednego z kluczowych na rynku rozwiązań Backup Appliance – TSMbox. Strategiczny doradca w zakresie budowania polityk bezpieczeństwa, ma za sobą dziesiątki przeprowadzonych audytów systemów kopii zapasowych dla kluczowych przedsiębiorstw i instytucji publicznych.
Szkoleniowiec i prelegent na licznych konferencjach i warsztatach. Autor wielu publikacji eksperckich.

SPONSORZYWSPÓŁPRACA MERYTORYCZNAFUNDATORZY NAGRÓD
PATRONI MEDIALNI
ORGANIZATOR